تبلیغات
امانت - مصباح روشن می ماند حتی اگر تو نخواهی

یکشنبه 8 اردیبهشت 1387

مصباح روشن می ماند حتی اگر تو نخواهی

نویسنده: محمد حسن   طبقه بندی: سیاسی اجتماعی، 

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

چند وقت پیش سایت تابناک به نقل از موسوی لاری(از قول آیة الله توسلی) نوشت که امام خمینی در پاسخ به فرزندشان برای نمایندگی محمدی عراقی در سپاه (که جانشین نماینده امام بود) در مورد وی و آیة الله مصباح یزدی چنین فرموده اند : «من بیایم این آقا را به عنوان نماینده خودم در سپاه بگذارم كه برود منویات و نظرات پدرخانمش آقای ... را پیاده كند و سپاه را وارد این مسائل نماید؟» در ادامه موسوی لاری گفته : «اما اكنون وضع به جایی رسیده است كه اتوبوس‌های پر از جوان را از اطراف به قم می‌برند تا پای سخنان شخصی كه امام در مورد پیاده شدن نظراتش در سپاه، آن همه از خود حساسیت نشان می‌داد و با نمایندگی داماد وی در سپاه مخالفت می‌كرد، بنشینند تا از وی رهنمود بگیرند»(۱).

اینجا بود که این سوال مطرح شد که اگر امام واقعا با نظرات محمدی عراقی و پدر خانمش مخالف بوده اند چطور پس از شهادت آیة الله محلاتی برای سپاه سه سال نماینده ای را مشخص نکردند و در این مدت مسئولیت نمایندگی امام بر عهده چه کسی بود؟ این ها در حالی است که سعیدی نماینده مقام معظم رهبری درسپاه که سه دهه در بخش نماینده ولی فقیه سابقه دارد آیة الله مصباح را از نزدیکترین مجاهدان به اندیشه امام دانسته و گفته « اگر بحث انتصاب محمدی عراقی مطرح می‌شود به خاطر تخریب آقای مصباح است.»(۲).

پس از آن کیهان طی مقاله ای با عنوان «می ترسید، حق دارید؟» این نظریات را تحریف آشکار نظرات امام و جعلی خواند. بعد از آن نویسنده مطلب در سایت تابناک برای فرار از اتهام در مطلبی تحت عنوان «آقای شریعتمداری، بزرگ بمانید!» سعی کرد انگشت اتهام را از سمت خود منحرف کند . وی در این مطلب آورده :«(آقای شریعتمداری) به گمان خود سعی در دفاع از منزلت جناب آقای مصباح یزدی و داماد مكرم ایشان جناب آقای محمدی عراقی ـ كه اینجانب در تدین و ارادت وی به اندیشه‌های حضرت امام، سابقه مبارزاتی و منزلت انتساب به بیت شهادت و ... وی هیچ تردیدی ندارم ـ كرده است.»و با این مطلب تناقض گویی های نویسنده شروع شد. وی در ادامه با آوردن عکسی از صحیفه امام بیان کرده که حتی در نامه ها نیز محمدی عراقی به عنوان جانشین نماینده امام معرفی شده است حال آنکه خود این عکس و پاسخ امام نشان می دهد که امام در آن به طور واضح یکی از مسئولیت های نماینده امام را که محمدی عراقی در مورد آن سوال کرده به وی سپرده است. اینم نامه :

نامه محمدی عراقی به امام و پاسخ امام به آن

نویسنده در ادامه مطلب نوشته :«هر كس كمترین شناختی از امام و سیره عملی ایشان داشته و دارد، به خوبی می‌داند امام اگر با حضور آقای عراقی در سپاه مخالف بود، كمترین تردیدی در ادامه خدمت ایشان، آن هم پس از جانشین نمایندگی‌شان در این نهاد مقدس می‌كردند و فراتر از آن، اگر مخالف این حضور بودند، روال ایشان این نبود كه با كسی تعارف كنند، بلكه به صراحت نظرشان را اعلام می‌كردند»(۳).

بخش آخر داستان هم مربوط به محسن رضاییست .بعد از اینکه شریعتمداری در مطلبی تحت عنوان «فالوده مسموم» به محسن رضایی (که سایت تابناک نزدیک به وی است) توصیه کرد که همکارانش را (سایت تابناک) از بازی با نظرات امام باز دارد وی نامه ای به شریعتمداری نوشت که در قسمتی از آن آمده است :«جناب آقای محمدی عراقی در زمان حیات حضرت امام(ره)، سالها بعنوان قائم مقام حضرات آیات طاهری خرم آبادی و محلاتی و در مقطعی بعنوان سرپرست نمایندگی حضرت امام، مورد حمایت حضرت امام بودند»(۴).

حال آنکه نویسنده مقاله کذا بارها و بارها هرگونه نمایندگی یا سرپرستی محمدی عراقی را رد کرده بود.

التماس دعالینکستان

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :